Korte innslag  
Tid Innslag Sted
17:00 Åpning av Kulturnatt, med i-Puppets Generalhagen
17:00 Lesestund for de små (også 17:30) Harstad bibliotek
17:20 Ponnihagen åpner Generalhagen
17:20 Korkonsert med HOPE Voksenopplæringa
17:40 Seniordans Bertheustorvet
17:40 Knut Erik Sundquist og Nils A. Mortensen Café Chocolat
17:40 Kortfilmen Tander, AMIFF City Bar & Diner
17:40 Gospelstars barnekor Galleri NordNorge
17:40 Abazar med Orpheus Voksenopplæringa
18:00 MIne Damer Café Chocolat
18:00 Omvisning i utstilling for familier Aase Texmon Rygh - Evighetens form Galleri NordNorge
18:00 Quiz for vosksne Harstad bibliotek
18:00 Kunststien avduking av verk Utenfor Perlen, adresse
18:00 Hamid Sakhizada Voksenopplæringa
18:20 Konstanse Fjellvang Harstad Tidende
18:20 Harstad Internasjonale Folkedansklubb Meierigården Shopping
18:40 Kanebogen skolekorps messingblås Meierigården Shopping
19:00 Lansering perler Galleri NordNorge
19:00 Juleutstilling åpner Harstad Kunstforening
19:00 i-Puppets Torvet
19:20 Hangaren - Harstad Folkehøyskole, Teaterlinja Meierigården, ved brua
19:40 Harstad Internasjonale Folkedansklubb Bertheustorvet
19:40 Sangteatret DROPS Busslomma ved To-Foto
19:40 Minigitarkonsert Jens Bang-Rasmusen Mat av Vahl
20:00 Espen Berg Grimsbo - minikonsert Galleri NordNorge
20:00 Konstanse Fjellvang Harstad Tidende
20:00 Dansmania Popup Salsaverksted: Cubansk Salsa Strandgata 12 A (ved Mat Vahl)
20:20 DUS - Harstad Folkehøyskole, Teaterlinja Meierigården
20:20 Juleøl-presentasjon Harstad Bryggeri Thors
20:40 Kortfilmen Tander, AMIFF City Bar & Diner
20:40 FolkBand og Arktisk Takt Meierigården Shopping
21:00 Sigrun Loe Sparboe Bakerinnen
21:00 Knut Erik Sundquist og Nils A. Mortensen Galleri Nord-Norge
21:00 Dansmania Popup Salsaverksted: Hiphop oppvisning Strandgata 12 A (ved Mat Vahl)
21:00 Stine Benedikte og Harald Markussen Thors
21:20 Minigitarkonsert Jens Bang-Rasmusen Mat av Vahl
21:40 FolkBand og Arktisk Takt Bertheustorvet
21:40 Dansmania Popup Salsaverksted:  Rueda de Casino Strandgata 12 A (ved Mat Vahl)
21:40 BBQueen&RootsJunction Thors
22:00 Abazar med Orpheus City Bar & Diner
22:00 Lena Jinnegren, konsert Galleri NordNorge
22:20 Kultur-Eliten Karma
22:40 Åpningsfest Festspillhuset
     
     
Åpningstider   
12-23 Aase Texmon Rygh - Evighetens form Galleri Nord-Norge
17-19 Internasjonal cafe med strikkekurs Voksenopplæringen
17-21 Green Friday - åpent hus Ungdommens Hus
17-23 Utstilling og kurs i linotrykk GågataAS
17-23 Kom og Dans Harstad Bertheustorvet, 2.etasje
17-23 Olga Strøms kunst pop up Bertheustorvet
17-23 Installasjon Rampestrek Mellom Meierigården og Hveding
17-23 Anna Rogdes jubileumsutstilling og vinnerbilder Harstad Fotoklubb/Grottebadet
19-21 Åpning juleutstilling Harstad Kunstforening
     
     
  Spis for en hundrings  
  Café Chocolat  
  De 4 Roser  
  Karma  
  Wayne´s Coffee  
  Kjøkken KOK og kaffe  
  Kremtoppen