Her kan du laste ned programmet for kulturnatt 2020 (PDF). Du kan også klikke på bildet for å få opp programmet i større versjon eller se under.
Som et smittevernstiltak må alle deltakere på Kulturnatt registreres med navn og telefonnummer. Dette kan være en møysommelig prosess hvis alle skal registreres i døra. Derfor har vi laget et kupongsystem som kommer til å gjøre registreringen til en lek! Fyll ut på forhånd, og ta med deg på arrangement. Disse ligger på utvalgte plasser i byen, men du kan også skrive den ut selv her: https://bit.ly/2IBkpeS
Tidspunkt |
Arrangement |
Arena |
---|---|---|
|
|
|
17:00 |
Gospel Stars |
Nordic Hall |
|
Barneforestilling: For barn (og voksne) – Harstad Folkehøgskole |
Dressmann |
|
Lesestund for barn |
Harstad Biblioteket |
|
Kunst av Maria Myrvang |
Støperiet |
|
Lindis Haugan + Kirsti Nikolaisen |
Galleri Nord-Norge |
|
En hyllest til Jack Berntsen av Utenfor Allfarvei Forlag |
Ness&Lind Showroom |
|
Atelier + Vintage |
A:rt Gymsal |
|
Åpning av pop-up trykkeriet: Prøvetrykk |
Harstad Makers |
|
Fotoutstilling av Esten og Benoni |
Støperiet |
|
Smakebit på Her Body Is A Minefield |
Bertheus - bakgang |
|
Arbeidsvisning Festspill 2021: Undervannsjenta |
Nordic Hall foaje |
|
|
|
17:30 |
Lesestund for barn på bibliotek |
Harstad Bibliotek |
|
Høytlesning på NorthUp – Harstad Folkehøgskole |
North up |
|
Kulturskolens musikkafé |
Thon (Bar BaSSit) |
|
Festspillverksted «Får ikke sove» |
Møterom Thor Hushovd, Scandic |
|
Festspillverksted «Godteriskulpturer» |
Møterom Thor Hushovd, Scandic |
|
Forelskelsen hus – Heggen videregående |
Ungdommens Hus |
|
|
|
18:00 |
Quiz |
Harstad Bibliotek |
|
Konsert med Kila Musikkforening |
Støperiet |
|
Utstillingsåpning «Unge debutanter» |
Kunstforeningen |
|
Hval/Kval - danseforestilling med Eirik D. Sellevoll, Maria H. Nygård og dansere fra Harstad Kulturskole |
Nordic Hall |
|
Konsert med Harstad Guttekor |
Galleri Nord-Norge |
|
Barneforestilling: For barn (og voksne) – Harstad Folkehøgskole |
Dressmann |
|
Kulturskolens musikkafé |
Thon (Bar BaSSit) |
|
En hyllest til Jack Berntsen av Utenfor Allfarvei Forlag |
Ness&Lind |
|
Verdensarv og kulturminner - Debatt |
Marina Spiseri |
|
Samtidskunst ved Ingeborg Annie Lindahl |
Hårny frisør |
|
|
|
18:20 |
Kortfilm av Aurora Bårdsen Nielsen |
Harstad Kino |
|
|
|
18:30 |
Festspillverksted «Får ikke sove» |
Møterom Thor Hushovd, Scandic |
|
Festspillverksted «Godteriskulpturer» |
Møterom Thor Hushovd, Scandic |
|
Høytlesning på NorthUp – Harstad Folkehøgskole |
North Up |
|
Kulturskolens musikkafé |
Thon (Bar BaSSit) |
|
Kunstnersamtale med Festspillprofil Elle Sofe Sara |
Festspillhuset |
|
Forelskelsen hus – Heggen videregående |
Ungdommens Hus |
Tidspunkt |
Arrangement |
Arena |
|
|
|
19:00 |
Sangkoret Lurlokk Skeidar |
Skeidar |
|
Konsert med Mine Damer |
Galleri Nord-Norge |
|
PRIDE-Performance - Teaterlinja folkehøgskolen |
Dressmann |
|
Kulturskolens musikkafé |
Thon (Bar Bassit) |
|
Hval/Kval - danseforestilling med Eirik D. Sellevoll, Maria H. Nygård og dansere fra Harstad Kulturskole |
Nordic Hall |
|
Sangteatret Drops |
Busslomme - 10 |
|
En hyllest til Jack Berntsen av Utenfor Allfarvei Forlag |
Ness&Lind |
|
NNKS med kunstnerduen Kvae og Bark / lansering av Tangbok |
Sigdal |
|
Rampestrek - Open Studio |
Nedenom |
|
Sigrun Loe Sparboe Mini konsert på Bakerinnen |
Bakerinnen |
|
|
|
19:15 |
Klarinett pop-up med Harstad Kulturskole |
Harstad Kino |
|
|
|
19:30 |
PRIDE-Performance – Teaterlinja folkehøgskolen |
Dressmann |
|
Lesestund for voksne |
Harstad Bibliotek |
|
Kulturskolens musikkafé |
Thon (Bar Bassit) |
|
Vennlig prat med Friby-musikere |
Marina Spiseri |
|
Kunstvandring Harstad Kulturhus |
Harstad Kulturhus |
|
Forelskelsen hus – Heggen videregående |
Ungdommens Hus |
|
|
|
20:00 |
Sangkoret Lurlokk på Nordic |
Nordic Hall |
|
Band fra Harstad Folkehøgskole |
Thon (Bar Bassit) |
|
En hyllest til Jack Berntsen av Utenfor Allfarvei Forlag |
Ness&Lind |
|
Kunstvandring Harstad Bibliotek |
Harstad Bibliotek |
|
Mini-konsert med Martin Kaarby og Ronald Kvitvik Aune |
Støperiet |
|
Omvisning i utstilling «Entrapped moments» |
Galleri Nord-Norge |
|
|
|
20:30 |
Scene I – Harstad Folkehøgskole |
Dressmann |
|
Solo Jazz Guitar Cocktail med Gabriele D’Angela |
Marina Spiseri |
|
|
|
21:00 |
Scene II – Harstad Folkehøgskole |
Dressmann |
|
En hyllest til Jack Berntsen av Utenfor Allfarvei Forlag |
Ness&Lind |
|
Arbeidsvisning Festspill 2021: Øvelser i å holde seg oppe |
Nordic Hall |
|
Omvisning i utstilling «Entrapped moments» |
Galleri Nord-Norge |
|
|
|
21:30 |
Scene I – Harstad Folkehøgskole |
Dressmann |
|
Point Nemo |
Thon (Bar Bassit) |
|
Minikonsert med Festspillprofil Ingeborg Oktober |
Støperiet |
|
|
|
22:00 |
Scene II – Harstad Folkehøgskole |
Dressmann |
|
|
|
22:15 |
Point Nemo |
Thon (Bar Bassit) |
Tidspunkt |
HELKVELDSArrangement |
Arena |
|
|
|
17:00-19:30 |
Smakebit på Her Body Is A Minefield |
Bertheustorget
|
17:00-22:00 |
Kunst av Maria Myrvang |
Støperiet |
17:00-22:00 |
Fotoutstilling av Esten og Benoni |
Støperiet |
17:00-22:00 |
Åpning av pop-up trykkeriet: Prøvetrykk |
Harstad Makers |
17:00-22:00 |
Harstad Makers - Åpent hus |
Harstad Makers |
17:00-22:00 |
Arbeidsvisning Festspill 2021: Undervannsjenta |
Nordic Hall foaje |
17:00-23:00 |
Atelier + Vintage |
A:rt Gymsal |
18:00-21:00 |
Samtidskunst ved Ingeborg Annie Lindahl |
Hårny |
19:00-02:00 |
Åpent Studio Rampestrek |
Nedenom |
21:00-24:00 |
DJ Arthur og Mamma |
Café De 4 Roser |
Du kan klikke på "arrangementer" på Facebook-sidene våre, så får du også hele programmet foran deg. Da er det bare å begynne å planlegge!